• 0(534) 304 12 98
  • Merkez / AKSARAY

QR Kodlu Restoran Menüsü

QR kod sistemi günümüzde gittikçe popülerleşen bir sistem halini almaya başladı. QR kod veya karekod sistemi, ilk olarak 1994 yılında Japon firma Denso tarafından geliştirilmiştir. QR kodlar ilk zamanlarda otomativ sanayisinde kullanılması amacıyla yapıldı. Şimdi ise marketlerden, kırtasiyelere, restoranlara kadar kullanımı yaygınlaşmıştır.
QR kodlar aracılığı ile bugün WhatsApp gibi uygulamaları bilgisayarımızda kullanmak mümkün hale geldi. Buna ek olarak bir adresi veya bir resmi de QR kod haline getirerek telefonlarımızdan ulaşmamız mümkündür. Şimdilerde ise restoranlar da menülerini QR kod haline getirerek internet ortamında veya direkt fiziki restoranlarında müşterilerine ulaştırabiliyor.

Aksaray'da QR kodlu restoran menüsü oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Oluşturduğumuz QR kod ile menülerinizi müşterilerinize ulaştırmanız daha da kolay hal alacaktır.

QR Kod Ne İşe Yarar

QR Kod Ne İşe Yarar

QR kodun Türkçe karşılığı için "Hızlı Yanıt" dememiz mümkündür. QR kodlar sayesinde bir adrese, resme, yazıya veya web sitesi linki gibi birçok şeyi telefonlarımızdan kolayca ulaşabiliriz. Örneğin ders kitapları gibi materyallerin arkasında konulan QR kodlar kitap hakkında bizi bir internet sitesinin linkine götürebilir.

Aynı sistemi restoran menülerinde kullanmak da mümkündür. Kod aracılığı ile oluşturulmuş restoran menüsü QR kodu, restoranın internet sitesine veya direkt fiziksel mekandaki masaların üzerine yerleştirilebilir. Yerleştirilen QR kodu telefonlarından okutan müşteriler menüyü kolayca telefonunda bulabilirler.

Bunlara ek olarak QR kodlar bilgi akışının hızlanmasında da katkı payı vardır. QR kodlar aracılığı ile uzun metinleri afişlere eklemek yerine web sitesine yönlendirerek müşterilerin ulaşmalarını istediğiniz şeye kolayca ulaştırabilirsiniz. Telefonlarınıza indireceğiniz QR kod okuyucuları ile her QR kodu okutabilirsiniz.

QR Kod Nasıl Yapılır?

QR Kod Nasıl Yapılır?

QR kod oluşturmak için bazı servisleri kullanmanız gerekebilir. Veya kodlama dillerini kullanarak da QR kod oluşturabilirsiniz. incecode.com olarak Aksaray'da hizmet veren firmamız sizin için QR kod oluşturabilir.

Örneğin restoran menünüzü QR kod haline getirdikten sonra çıktısını alarak restoranlarınızda masalar üzerinde veya web sitesinde kullanabilirsiniz. QR kod nasıl oluşturulur bilmiyorsanız Aksaray'da hizmet veren firmamızdan destek alabilirsiniz.

Neden QR Kod'a ihtiyaç Duyarız?

Neden QR Kod'a ihtiyaç Duyarız?

QR kodlar kelime anlamı olarak da hızlı yanıt anlamına geldiğini söylemiştik. QR kodlar bilgiyi paylaşmanın en kolay yollarından biridir. Adres, resim veya tanıtım yazısı gibi her türlü bilgiyi QR kod haline getirerek insanlara ulaştırmanız mümkün.

Kullanımı oldukça basittir. Telefonuna bir QR kod okuyucu yerleştiren biri gördüğü QR kodu okutarak içeriğine ulaşabilir. Aynı zamanda restoranlarda menüye direkt teması engellemek adına kullanılabilir. Müşteriler menüyü beklemek yerine hızlıca telefonlarından QR kod aracılığı ile ulaşabilirler.

QR kodlar aynı zamanda göz kalabalığına da engeller. Örneğin bir afişte eklendiğinde çok yer kaplayan uzun bir yazı olacaksa bunu QR kod ile eklemek yer tasarrufu sağlayabilir.

Aksaray'da QR Kodlu Restoran Menüsü Yaptırmak

QR kodlar sağladığı imkanlar bakımından restoranlar için kullanılması çok faydalı olacak olan bir sistemdir.

Aksaray'da 5 yıldır hizmet veren firmamız ihtiyacınız olan QR kod menüyü profesyonel bir şekilde hazırlayabilir.

İşinde uzman profesyonel ekibimiz hayalinizdeki QR kod menüyü oluşturarak kullanıma hazır duruma getirir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon
Whatsapp