• 0(534) 304 12 98
  • Merkez / AKSARAY

Logo Nasıl Yapılır

Logolar, günümüzde daha çok dijital ortamda kullanılmaları bakımından bir işletmenin olmazsa olmazları arasındadır. Bir işletme web sitesini ve sosyal medya hesaplarını kurmuşsa artık ihtiyacı olan şey firmasına uygun profesyonel bir logodur.

Aksaray'da logoya ihtiyacınız varsa profesyonel ekibimiz size hizmet vermeye hazırdır. Logolar firmaların artık kurumsal kimliği haline geldi. Bunun yanı sıra logo firmanın kendine has en önemli özelliğidir. Özgün bir logoya sahip firma bu sayede insanlar arasında kalıcılığını artırır.

Logolar tasarlanırken kurumsal olması, modern olması çok önemlidir. Sadece tasarım programlarını bilmek iyi bir logo tasarlayabileceğiniz anlamına gelmez. Bu noktada Aksaray'da hizmet veren firmamızdan destek alabilirsiniz.Logo Ne İşe Yarar?

Günümüzde logolar yukarıda da bahsettiğimiz gibi firmaların birer kimliğidir. İnsanlar arasında marka bilinirliğini artırmanın en kolay yollarından biridir. Bir firmanın web sitesi ve sosyal medya hesaplarından sonra kurumsallığının göstergesidir.

Logo bir kişiyi, kuruluşu veya firmayı temsil eder. İnsanlar çoğu kez firmaları logoları ile birlikte düşünür. Özgün bir logo tasarımı firmayı diğerlerinden ayırır.

  • Logolar rekabet aracıdır: Evet basit bir şey gibi gözüken logolar rakip firmaların önüne geçmenizi sağlayabilir. Müşteriye hitap eden logolar ürünün satın alımında oldukça etkilidir. Bu sebeple bir firma logosunu son derecede özenle yaptırmalıdır.
  • Markanızın kullanıcı gözünde değerini belirler: Nasıl ki yeni tanıştığımız bir insanda kılıf kıyafetine önem veriyorsak çoğu zaman müşterilerde firmanın ürünler üzerinde tasarımlarına dikkat eder. Bu tasarımlardan biri de logodur. Profesyonelce hazırlanmış bir logo müşteri gözünde marka değerinizi yukarı taşır.
  • Bir logo doğrudan firmayı temsil etmesi gereklidir. Yani bir firma hangi alanda hizmet veriyorsa o alana uygun bir logoya sahip olması gerekir. Profesyonelce hazırlanmış bir logo potansiyel müşteriler üzerinde bir çağrışım bırakır. Bu da markanızı insanların akılda kalıcı hale getirir.

Siz de profesyonel bir logoya ihtiyaç duyuyorsanız Aksaray'da incecode.com olarak size hizmet veriyoruz.

Logo Nasıl Yapılır?

Logo Nasıl Yapılır?

Günümüzde logo yapmak artık çok daha kolay bir hal almaya başladı. Bilgisayarlarda bazı tasarım programları kullanılarak profesyonel logolara sahip olabilirsiniz. Bu programların en popülerleri Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator programlarıdır.

Doğru yapılan bir sosyal medya yönetimi sizi başarıya götürür. Sosyal medya hesapları aktifliğini hiç kaybetmeden yoluna devam etmelidir ki potansiyel müşterilerine çabuk ulaşsın. Aynı zamanda rakip analizi de çok önemlidir. Benzer işletmelerin paylaşım ağının takip edilmesi potansiyel müşterilerin isteklerini anlamamızı sağlar. Bu nedenle, sosyal medya yönetimi sağlanırken rakip analizi de büyük önem gösterir.

Ancak bu iki programı kullanmak öyle kolay bir iş değildir. Uzun bir süre üstünde çalışma yaparak profesyonel hale gelmeniz gerekmektedir. Bunun yan sıra sadece tasarım programı bilmek ile de iyi bir logo yapacağınız kesin değildir. Tasarım için program bilmekle beraber tasarın kurallarına da hakim olmanız gerekmektedir.

  • Tasarım programı öğrenmek: Logo yapmanın ilk temel şartlarından biri logoyu yapacağımız platformu seçmektir. En popüler tasarım programları Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator'dır. Vektörel logoya sahip olmak istiyorsanız Illustrator üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.
  • Tasarım kurallarına hakim olmak: Logolar veya herhangi bir tasarım yapılırken bunların ölçütleri tasarım ilkelerine uygun olmalıdır. Bu ilkelerin dışında olan logolar genelde baştan sağma bir görüntüye sahip olabilir. Bu sebeple logo yapmak isteyen bir kişi tasarım programlarının yanı sıra temel tasarım ilkelerini de bilmelidir.

Ancak tüm bunları öğrenmek için yeteri kadar vaktiniz olmayabilir.Bu durumda Aksaray'da logo tasarım hizmeti veren firmamızdan destek alabilirsiniz.

Neden Logoya İhtiyaç Duyarız?

Neden Logoya İhtiyaç Duyarız?

Logo firmaların temsili niteliğindedir. İnsanlar üzerinde marka bilinirliğini artırmanın en kolay yoludur. Aynı zamanda çoğu ticari işlemlerde -faturalar vb.- firma logoları kullanılabiliyor. Bu nedenle profesyonel bir logoya her zaman ihtiyaç duyabilirsiniz.

Dijital ortamlarda da, web sitesi, sosyal medya hesapları vb., kullanılabilinen logolar daha fazla insana ulaşmamızda kolaylık sağlar. Tüm bu sebepler birleşince bir firma hem marka bilinirliğini artırmak hem de tanınmak için profesyonel bir logoya ihtiyaç duyar.

Aksaray'da Logo Yaptırmak

Bir logonun firmalar için önem boyutu oldukça büyüktür. Aksaray'da 5 yıldır hizmet veren firmamız ihtiyacınız olan logoyu profesyonel bir şekilde hazırlayabilir.

İşinde uzman profesyonel ekibimiz hayalinizdeki logoyu oluşturarak kullanıma hazır duruma getirir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon
Whatsapp